Dolný Kubín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš
Dolný Kubín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš
Rady pri prestavbe

 

Treba si uvedomiť, že zrejme budete kúpeľňu rekonštruovať len raz nakoľko si ukrojí z vášho domáceho rozpočtu najväčšiu sumu. Preto sa zamerajte na to, že Vám bude dlho poskytovať vaše nároky na pekné a ničím nerušené bývanie. Je dôležité zvoliť dobré a kvalitné materiály obkladov, dlažieb a sanitárneho zariadenia. Či už vane, sprchovacích kútov, batérií, elektroinštalácie. Hlavne zdôrazňujeme výber sprchovacieho kúta, pretože to bude pre Vás najpoužívanejším zariadením v kúpeľni. Dnes je na trhu veľa predajcov, kúpeľňových štúdií s týmto druhom tovaru a neznalým sa ľahko stane, že kúpi to s čím v budúcnosti nebude spokojný. Na základne našich dlhoročných skúseností vieme poradiť pri ich výbere hlavne čo sa týka kvality, životnosti a hlavne možností reklamácií.

Určite sa budete zaoberať otázkou, čo vyberať na stenu a podlahu. Možností je viac. Finančne nenáročná je maľba. Jej výhodou je, že steny dýchajú. Do módy sa opäť vracajú tapety. Výrobcovia prispôsobili ich povrch vlhkému prostrediu. Vo všeobecnosti sa však na úpravu stien v kúpeľni používa keramika, respektíve keramické obklady. Pozor ! Nie je pravda, že oklady môžete použiť aj na podlahu. Podlaha je komunikačný priestor, ktorý sa zaťažuje chodením, preto musí mať dlažba svoju tvrdosť väčšiu. Pri dlažbe zvážte aj bezpečnostné hľadisko. Lesklá glazúrovaná dlažba ja šmykľavá, uprdnostnite matnú, prípadne so špeciálnym protišmykovým povrchom.

Kvalitnejšie technické parametre má Gres. Ide o umelý kameň pálený pri vyššej teplote ako keramická dlažba. Na pohľad vyzerá ako keramika, rozdiel je vtom, že je tvrdší a možno ho rezať iba diamantovou brúskou. Od keramických obkladov sa niektoré druhy líšia aj presnejším kalibrovaním, to znamená, že pri ich kladení sa jednotlivé diely ukladajú vedľa seba bez väčších škár. Zaujímavá je jeho nízka nasiakavosť, ktorá Vám v kúpeľni zaistí, že sa na ňom nebude usádzať vodný kameň. Aj v prípade Gresu existuje niekoľko kvalitatívnych tried, preto nemožno presne určiť cenu. Cenovo najprijateľnejšie Gresy sa pohybujú na úrovni keramiky strednej triedy.

Pri výbere obkladov a dlažby sa riaďte okrem technických parametrov aj estetickými. Vyberajte si podľa vašich predstáv. Nepodľahnite neuvážene novinkám, nevyberajte unáhlene farby a vzory, ktoré sa vám zapáčia na prvý pohľad. Konečné rozhodnutie dobre zvážte. V kúpeľňových štúdiách Vám ponúknu nepreberné množstvo vzorov a motívov. Nezabúdajte, že za listely – dekoratívne úzke obklady, ako aj za obkladačky s motívom sa cena určuje za kus. A práve to v konečnom dôsledku navýši celkovú kalkuláciu. Dnes veľmi obľúbeným obkladom je mozaika, ktorá má náročnejšiu technológiu na svoju výrobu a tým aj vyššiu cenu za samotnú mozaiku aj prácu.

Ak patríte medzi zimomravých ľudí, ktorým je v sychravých dňoch mimo vykurovacej sezóny v kúpeľni chladno na nohy, zvážte inštaláciu doplnkového podlahového vykurovacieho systému. Býva riadený inteligentným termostatom s podlahovým snímačom. Na trhu sú extrémne tenké vykurovacie rohože, ktoré sa ukladajú priamo na pôvodnú podlahu do tenkej vrstvy pružného lepidla. Na toto lepidlo sa priamo pokladá nová dlažba. Podobné vykurovacie rohože sa dnes dajú používať aj pod plávajúcu podlahu. Nesmiete však zabúdať na to, že toto doplnkové vykurovanie nemá účel hlavného vykurovania a teda daný priestor s ním nevykúrite.

 

Cenová ponuka

 

Na tejto stránke neponúkame žiadnu konkrétnu cenovú ponuku. Je to zavádzajúce. Hlavne dôsledkom cenových relácií sanitárnych zariadení, obkladov a iného zvoleného stavebného materiálu. Každý máme iné nároky na prestavbu kúpeľne či bytu. Cenovú ponuku vám vypracujeme po osobnom stretnutí a konzultácii, ktorá sa bude týkať danej prestavby. Cena je pevná a z našej strany sa nemení, pokiaľ nedošlo k zmenám od Vás.

 

Prejdite na fotogalériu

 

Radi Vám ukážeme našu prácu a projekty ktorimi sa dennodene zaoberáme. Zabezpečujeme prestavbu v regiónoch Orava a Liptov (Dolný Kubín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš). Ak sme Vás oslovili, neváhajte nás kontaktovať na naších telefonnych číslach alebo e- mailovou poštou.